Majáles, splněný sen, Férová snídaně

10. května 2015 v 14:44 | Pita |  Články
Jak už víte, 7. května byl Brněnský Majáles, kde jsem nemohla chybět. Osobně mám tyhle akce moc ráda. Vtipný je, že jsem na Majálese byla podruhé... No, co už:D Z Majálesu mám jen pár fotek z Marpa a pár selfieček. Mobil jsem nevytahovala. Což je dobře.

Ve čtvrtek jsem s Adri a Kačkou odcházely dřív ze školy, abychom si ke Kačce hodily věci a jely na Výstaviště. (Jsme s Adri na intru a věci jsme si musely někam hodit. Takže jsme spaly u Kačky. Děkujeme!) Chtěly jsme na Atmo music, protožeje od Back to school máme rády, ale nestíhaly jsme. Taky jsme dobíhaly šalinu. Doufám, že jsme všechny pobavily. Přijely jsme zrovna, když přišla na stage Terka Tobiášová s: ,, to byli Atmo, jak se vám líbili?". Dobře. To jsme nevymyslely. Z této stage jsme si šly někam pro pití a šly na UDG. Které já moc neznám, kromě Hvězdáře. Takže mi bylo trochu trapně. Kdo tam byl a ví, jak to vypadalo, tak snad pochopí, že jsme se necpaly mezi lidmi a sedly si na štěrk. Během vystoupení jsme si ještě skočily na jídlo. Adri si dala klobásu a já hranolky. Šetřila jsem.
Dál měla vystupovat Vypsaná fiXa na kterou jsem se moc těšila. Minulý rok jsme ji nestihly, takže tento rok to byla nutnost. Doslova. Měly jsme půl hodiny času, tak jsme si skočily pro pivo a koukat na hokej. Z fiXy jsme ocházely, když hrály 1982. Ale já už pospíchala na Marpa. To už taky víte, že je můj snad největší crush. A jeho show po mě byla ta nejlepší! Neskutečný zážitek, spousta energie. Bude to znít divně, ale v tu chvíly jsem byla hrozně šťastná. Konečně jsem byla na show Troublegangu! Sen. Při vystoupení nám taky oznámil, že čeká syna. Bylo to úžasný, skvělý, dokonalý.
Po Marpovi jsme měly spoustu času. Zašly jsme si na WC, procházely se a postupně přecházely k stagi, kde měl vystupovat Tomáš Klus, kterého má Adri moc ráda. (Počkejte si fanynky Tomáše!) Ještě jsme koupily čínské nudle, které byly pekelně pálivé - a taky drahé. Ale chápu, že je nebudou prodávat za 30,- kč. Nejhorší okamžik Majálesu nastal. No name a Klus ve stejný čas. Kdo to vymýšlel?? Řekly jsme si, že v půlce Tomáše odejdeme na No name. Kvůli mé špatné orientace v plánku jsem si myslela, že stage jsou od sebe přes celý areál. Byly vedle sebe... Ale o jsme se dozvěděly až další den. Takže jsme zůstaly na Tomášovi.
Posledním vystoupením byli Chinaski. Moje srdcovka. Před vystoupením jsme zase měly čas a já si skočila pro pivo. Na Chinaskách jsem se totálně zamilovala do kluka - spíš chlapa - přede mnou a postupně jsem se dostala vedle něj. Zklamu vás a i mně. Kontakt nemám.
To už nám volala Kačka a my jely k ní domů. Zavolaly jsme si taxíka, kde jsme probíraly zážitky, vystoupení a taky to, že potřebuju hrozně čůrat.


Jak jsme přišly domů, Adri šla skoro hned spát a my s Kačkou si ještě povídaly. Najednou bylo ticho a obě jsme usnuly. Adri musela jet kvůli brigádě domů. Jely jsme jí tedy doprovodit, protože já v Brně ještě zůstávala. Nestíhaly jsme a zase dobíhaly na šalinu. Jak mi to děláme?
Adrianka odjela, my s Kačkou jely nakoupit a domů. Kde jsme se rozhodly pro něco, co jsem vždycky chtěla. Koupily jsme celodenní jízdenku a jezdily po Brně. Sem a tam okolo dvou hodin. Na začátku jsme hrály hru z tumblr 100 questions a poslouchaly u toho písničky.
Kdo zná Brno, vystoupily jsme na Mendlově náměstí. Stojíme a čekáme na další autobus, když najednou... Tomáš Klus! Ano, jen tak jsme ho potkaly a největší fanynka Adri byla doma. Hned jsme jí volaly. Tomáš asi čekal, že ho zastaví, ale já ani Kačka ho nějak ,,nežereme" tak jsme jen stály a povídaly si. Prošel kolem nás, kouknul se a řekl: ,, co si člověk sám neudělá". Aha.
(fotka z WeHeartit, my nic nefotily)

Po jízdě Brnem jsme se stavily u Kačky. Sbalila si věci a jely jsme k nám domů. Někteří už jistě čekáte, že jsme nestíhaly. Přesně tak. Na šalinu ano, na vlak ne. Měl jet v 19:01 a my ještě v 18:59 byli na hlavním nádraží na zastávce šaliny, která ještě neotevřela dveře. Zase jsme běžely. Aspoň pro sebe něco dělám. Počítá se to? Doběhly jsme do vlaku v 19:01. Tak si říkáme: ,,joo, dobrý". Ale vlak vyjel až v 19:05. Děkujeme, že jsme běžěly. A to nepočítám to, že jsme asi 15 minut stály za Brnem. Ve vlaku jsem se bohužel zase zamilovala. Tentokrát mám indície. Připomínal mi kamaráda a byl prostě roztomilej... Po vlaku chodila malá holčička, cca tříletá. Můj milý seděl u schodků a malou chytnul, aby nespadla ze schodů. Chápejte, to jsem se ,,crushla" ještě víc!
Doma jsme se najedly, válely se, koukaly na videa. Já už byla neskutečně unavená a asi o půl dvanácté šla spát. Kačka nebyla nadšená. Promiň Kači!

Včera, tedy v sobotu ráno, jsme šly na férovou snídani. Více informací na http://www.ferovasnidane.cz/. Nestíhaly jsme a přišly asi o půl hodinu později. Ale vůbec to nevadilo. Byli tam dva kluci asi v našem věku. Pořád pokukovali, ale nepřišli ani nic! Sičáci. Hlavně, že když odcházeli, tak šli kolem nás. A samozřejmě to byla ,,delší" cesta. Nojo, kluci.
A dneska koukám, že jsme na stránkách deníku! Šílené! Takže. Kdo chce podpis od mediální hvězdy? (sranda) Fotku z pikniku jste mohli vidět na mém instagramu: @kacipitkova
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sárča Sárča | Web | 10. května 2015 v 15:10 | Reagovat

To vypadá, že jste si to užily!:) Já na ATMO byla loni kvůli kámošce a podle mě jste o nic moc nepřišly..Ale tak příště vám to snad vyjde:)
Na Chinaski jsem taky byla a jeden z nejlepších zážitků. Nevím, jak to kluci dělaj, ale každá jejich písnička je srdcovka:)!

2 Beatricia Beatricia | Web | 10. května 2015 v 15:10 | Reagovat

Tvůj podrobně vylíčený příběh se mi nesmírně líbí, protože ráda čtu opravdové prožitky, jako z deníčku, a ne vymyšlené povídky. Byl to hektický den, ale stál za to. :-)

3 maredifragole maredifragole | E-mail | Web | 10. května 2015 v 15:33 | Reagovat

My jsme také byly s kameádkami na Majálesu, i ksyž na tom Pražském :) Je to prostě super festival :)

4 Alcinë Alcinë | Web | 11. května 2015 v 12:20 | Reagovat

Na Majáles jsem chodila každý rok, ale letos jsem ho vynechala a nemůžu říct, žebych litovala. Rok co rok je to o těch samých kapelách a stále čím dál větší komerci. A tlačenice, draho..už z toho nemám ten dobrý pocit jako nevybouřená sedmnáctiletá holka, co si na to nemusela sama vydělávat :D

O férové snídani sem nikdy neslyšela a myšlenka mě hodně zaujala. Super, že sem si o tom na tvém blogu přečetla :)

5 Beatricia Beatricia | Web | 19. května 2015 v 19:16 | Reagovat

Tento komentář má patřit k dalšímu článku Tumblr a já. Stránku komentářů však nelze otevřít, nevím, kde je chyba. Moc chápu tvé nadšení a okouzlení. Já jsem zase velmi závislá na blogu. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama